Arsenal z Wojtkiem Szczęsnym w bramce pokonał 2:1 Olympiakos Pireus. Przegrała Borussia Dortmund, a mecz Trabzonsporu z Lille zakończył się remisem.

90 minut w tym meczu spędził na boisku Arkadiusz Głowacki. Drugi z Polaków, Adrian Mierzejewski pojawił się na murawie w drugiej połowie. W 75. minucie po jego dośrodkowaniu ręką zagrał Methieu Debuchy, do piłki podszedł Gustavo Colman i zdobył wyrównującą bramkę. Po chwili na boisko wszedł Ludovic Obraniak. Był aktywny, ale losów meczu nie odmienił. W doliczonym czasie gry Halila Altintopa zmienił Paweł Brożek.

Zdominowaliśmy obraz gry w pierwszej połowie, a po przerwie stworzyliśmy w czasie 15 minut dwie lub trzy dogodne okazje strzeleckie, ale ostatecznie pozostajemy znów tylko z jednym punktem. Wynik ten zmusza nas do wygrania z Interem - powiedział po meczu Obraniak, którego Lille ma na koncie na razie 2 punkty. Cztery zebrał Trabzonspor i jest liderem grupy.

Kiepskie nastroje w Dortmundzie, bo Borussia przegrała wyjazdowy mecz z Olimpique Marsylia 0:3. Robert Lewandowski był mało widoczny w starciach z francuskimi obrońcami, mało pokazał także Łukasz Piszczek, który w Bundeslidze gra bardziej ofensywnie. W końcówce na boisku pokazał się jeszcze Kuba Błaszczykowski.

Gola puścił Wojciech Szczęsny, ale po pierwsze przy uderzeniu Davida Fustera po rzucie rożnym nie miał szans, a po drugie Arsenal wygrał 2:1.

Polacy w drugiej kolejce Champions League:

Trabzonspor 1-1 Lille

Arkadiusz Głowacki rozegrał cały mecz, Adrian Mierzejewski wszedł na boisko w 66 min., a Paweł Brożek pojawił się na placu gry w doliczonym czasie gry. Ludovic Obraniak grał przez 14 ostatnich minut, a Ireneusz Jeleń przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

Manchester United 3-3 FC Basel

Tomasz Kuszczak poza meczową kadrą.

Olimpique Marsylia 3-0 Borussia Dortmund

Do ostatniej minuty zagrał Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski wyszedł na murawę w podstawowym składzie, ale został zmieniony w 72. minucie przez Lucasa Barriosa. Jakub Błaszczykowski pojawił się natomiast na boisku w 63. minucie zastępując Shinjiego Kagawę.

Arsenal Londyn 2-1 Olympiakos Pireus

Wojciech Szczęsny rozegrał cały mecz, Łukasz Fabiański na ławce rezerwowych.

Bayer Leverkusen 2-0 Racing Genk

Grzegorz Sandomierski na ławce rezerwowych.