Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju jakim jest Bermuda Bowl pokonali w indyjskim Madrasie reprezentację Szwecji 308:293.

Polacy mistrzami świata w brydżu sportowym! / Zdj. ilustracyjne /Marcin Bielecki /PAP

Biało-czerwoni grali w składzie: Piotr Gawryś - Michał Klukowski, Krzysztof Jassem - Marcin Mazurkiewicz oraz Jacek Kalita - Michał Nowosadzki.

To dopiero drugi finał Bermuda Bowl, w którym Polacy biorą udział. Pierwszy raz narodowy zespół wystąpił w 1991 roku. Przegrał wtedy walkę o złoto z Islandią.

Nazwa głównego turnieju związana jest z miejsce pierwszych mistrzostw świata w 1950 roku na Bermudach.