Pierwsza połowa rewanżowego meczu Wisła Kraków - Lazio Rzym zakończyła się remisem 1:1. Jeśli wynik utrzyma się do końca spotkania, wiślacy zagrają w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu UEFA.

Mecz rozpoczął się piękną akcją krakowskiej drużynie, która już w 4. minucie spotkania prowadziła 1:0. Strzelcem bramki był Marcin Kuźba. Ale 17 minut później wyrównał Fernando Couto. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1. Spotkanie obserwuje reporter RMF Wojciech Słoń. Posłuchaj jego relacji:

Aby awansować do ćwierćfinału Pucharu UEFA krakowskiej drużynie wystarczy remis – 1:1 lub 2:2 i oczywiście każda wygrana. Za co cała piłkarska Polska trzyma kciuki. Jeśli krakowska drużyna zremisuje 3:3, to konieczna będzie dogrywka (nie obowiązuje w niej zasada "złotego gola"). Taka dość komfortową sytuację wiślacy zawdzięczają wspaniałej grze na rzymskim stadionie. Dwa tygodnie we Włoszech krakowska drużyna zremisowała z Lazio 3:3.

W obecnej edycji Pucharu UEFA podopieczni trenera Henryka Kasperczaka rozegrali już dziewięć spotkań. W rundzie wstępnej dwukrotnie pokonali Glentoran Belfast, następnie wygrali oba mecze ze słoweńskim NK Primorje.

W drugiej rundzie po dramatycznych meczach wyeliminowali włoską Parmę, a w trzeciej rundzie, po remisie 1:1 w Krakowie, wygrali 4:1 w Gelsenkirchen z Schalke 04 i zapewnili sobie miejsce w gronie najlepszych 16 drużyn tych rozgrywek w obecnym sezonie.