PZPN ogłosił terminy meczów półfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. O awans do finału Arka Gdynia powalczy z Piastem Gliwice, a broniąca trofeum Cracovia zagra z Rakowem Częstochowa.

Losowanie półfinałowych par przeprowadzono w siedzibie PZPN już 4 marca, wówczas jednak nie były jeszcze znane dokładne terminy meczów.

Teraz poinformował o nich Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Arka Gdynia podejmie Piasta Gliwice w środę 7 kwietnia, a tydzień później Cracovia zmierzy się na własnym terenie z Rakowem Częstochowa.

Początek obu meczów: o godzinie 17:30.

Podobnie jak w poprzednich rundach nie ma meczów rewanżowych, a spotkania rozgrywane są z powodu pandemii koronawirusa bez udziału kibiców.

Finał Pucharu Polski zaplanowano na niedzielę 2 maja. Rozegrany zostanie prawdopodobnie w Lublinie.

Piłkarski PP: Cracovia spróbuje obronić trofeum, Piast wciąż czeka

Przypomnijmy, że w najciekawszym ćwierćfinale tegorocznej edycji tych piłkarskich rozgrywek Piast wyeliminował Legię Warszawa - mistrza kraju i aktualnego lidera Ekstraklasy. W pojedynku przy Łazienkowskiej ekipa z Gliwic zwyciężyła 2:1.

Piast wciąż czeka na swój pierwszy triumf w Pucharze Polski. Dotychczas dwukrotnie dotarł do finału: w 1978 i 1983 roku.

W ubiegłym roku natomiast po swój pierwszy w historii Puchar Polski sięgnęła Cracovia. W finale ekipa "Pasów" pokonała wówczas Lechię Gdańsk 3:2.

Pula nagród w obecnej edycji PP wynosi 10 milionów złotych. Z tej kwoty triumfator zgarnie 5 milionów.

Półfinały Fortuna Pucharu Polski. Terminarz meczów:

Arka Gdynia - Piast Gliwice: 7 kwietnia, godzina 17:30

Cracovia - Raków Częstochowa: 14 kwietnia, godzina 17:30