Piłkarska reprezentacja Polski w sobotę trenowała na stadionie Wisły Kraków. W poniedziałek na tym obiekcie biało-czerwoni zmierzą się w meczu towarzyskim z Litwą.

Piłkarska reprezentacja Polski w sobotę trenowała na stadionie Wisły Kraków. W poniedziałek na tym obiekcie biało-czerwoni zmierzą się w meczu towarzyskim z Litwą.
Zawodnicy piłkarskiej reprezentacji Polski podczas treningu na stadionie Wisły w Krakowie /PAP/Stanisław Rozpędzik /PAP


Zajęcia podopiecznych Adama Nawałki dziennikarze mogli obserwować tylko przez pierwsze 40 minut. Zawodnicy zaczęli trening od zabawy z piłką, po czym dwa razy obiegli boisko. Następnie pozowali do zdjęć na tle młodych piłkarzy, którzy zostali zaproszeni w sobotę na obiekt "Białej Gwiazdy". Potem wykonywali ćwiczenia rozciągające, a przedstawicieli mediów grzecznie wyproszono z obiektu, gdy zawodnicy ćwiczyli w trzech grupach.

Zajęcia odbyły się przy pięknej pogodzie. Słońce jednak nie przeszkadzało ćwiczącym, gdyż boisko pozostawało w cieniu.

Na treningu nie mogli być obecni kibice, za wyjątkiem wspomnianych zaproszonych grup młodych piłkarzy. Byli obecni m.in. zawodnicy czterech najlepszych drużyn projektu "Wakacje z piłką nożną" z ubiegłego roku: AP Gołcza, Grybovia Grybów, Beskid Andrychów, Prądnik Sułoszowa. W rozgrywkach organizowanych przez Małopolskie Zrzeszenie LZS w 2015 r. wzięło udział 5 000 dzieci. Na stadionie byli też uczestnicy międzynarodowego, młodzieżowego turnieju "Murapol Cup".


Biało-czerwoni 6 czerwca zagrają w Krakowie mecz towarzyski z Litwą (początek godz. 18). Nazajutrz udadzą się do bazy w La Baule.

ME 2016 rozpoczną się 10 czerwca. W fazie grupowej Polacy zmierzą się z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca).

(mn)