Piłkarze Dinama Zagrzeb, którzy wcześniej wyeliminowali Legię Warszawa, odpadli w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Po porażce na wyjeździe 0:3 z Sheriffem Tyraspol, w rewanżu zremisowali 0:0. Oprócz drużyny z Mołdawii do fazy grupowej awansowały dziś Salzburg i Szachtar Donieck.

FC Salzburg Kamila Piątkowskiego ponownie pokonał Broendby IF 2:1, tym razem na wyjeździe. Polski obrońca siedział na ławce rezerwowych.

Natomiast w rywalizacji Szachtara Donieck z AS Monaco potrzebna była dogrywka (po 90 minutach było 2:1 dla Monaco - od tego sezonu nie obowiązuje zasada premiująca gole na wyjeździe). Ostatecznie Ukraiński zespół zremisował w rewanżu 2:2, a miał zaliczkę z pierwszego meczu 1:0. Radosław Majecki był rezerwowym bramkarzem Monaco.

Dzień wcześniej udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów zapewniły sobie Benfica Lizbona, Young Boys Berno i Malmoe FF.

Losowanie z udziałem 32 drużyn odbędzie się jutro.

Pokonani w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Uczestnicy fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22:

Anglia: Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea Londyn (obrońca trofeum)

Hiszpania: Atletico Madryt, Real Madryt, Barcelona, Sevilla, Villarreal (triumfator LE)

Włochy: Inter Mediolan, AC Milan, Atalanta Bergamo, Juventus Turyn

Niemcy: Bayern Monachium, RB Lipsk, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg

Francja: Lille OSC, Paris Saint-Germain

Portugalia: Sporting Lizbona, FC Porto, Benfica Lizbona

Holandia: Ajax Amsterdam

Rosja: Zenit Sankt Petersburg