W sobotę w Kaliszu rozpoczęły się zawody pływackie z cyklu Otylia Swim Cup. Organizatorką jest nasza złota medalistka olimpijska, Otylia Jędrzejczak. Pierwszego dnia rywalizowały dzieci w wieku 11 lat i młodsze. W niedzielę zmierzy się ze sobą młodzież od dwunastego do piętnastego roku życia.

Otylia Jędrzejczak już od 2015 roku organizuje imprezy, które gromadzą setki młodych adeptów pływania z całej Polski.

Otylia Swim Cup to takie zawody, które zawsze miały być pokazaniem dzieciom fajnej imprezy sportowej, na której mogą rywalizować, poprzez sport uczyć się zdrowej rywalizacji fair-play - powiedziała Jędrzejczak.

Nasza mistrzyni podkreślała, że polscy zawodnicy, którzy dzisiaj startują w najważniejszych zawodach, kiedyś również brali udział w zmaganiach cyklu Otylia Swim Cup.

Jedną z takich osób jest Julia Maik, 24-latka, która niedawno zdobyła kwalifikację olimpijską.

Dociera to do mnie bardzo powoli. Teraz jesteśmy w ciężkim treningu. Oczywiście wiem, że się szykuję do tego startu, ale jest to dla mnie jednak trochę nie do uwierzenia. Nie mogę się doczekać - mówiła kaliska pływaczka.

Pierwszego dnia zawodów w klasyfikacjach generalnych najlepsi byli - w kategorii 9 lat i młodsi Lena Klimaszewska (MUKS TUREKin pływa) i Szymon Terlecki (UKS HS Team Kryty Basen Kłodzko), w kategorii 10 lat Aleksandra Rymarczyk (UKS Sportowiec Oborniki) i Nikolas Michałowski (KU AZS UAM Poznań), a w kategorii 11 lat Magdalena Jadwiżak (UKS Niagara Jedynka Wolsztyn) i Mateusz Kistela (Kłobucki KP Delfin).