"Jestem optymistką"- mówi Otylia Jędrzejczak, która przygotowuje się igrzysk olimpijskich w Londynie. Pływaczka trenuje w Hiszpanii pod okiem Bartosza Kizierowskiego. Mistrzyni świata w pływaniu ostatni znaczący sukces odniosła przed czterema laty.

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Bartkiem Kizierowskim. Znamy się bardzo długo, razem startowaliśmy. Dzisiaj wykonuję jego polecenia i jestem bardzo zadowolona. Nie kłócę się, nie sprzeczam i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie bardzo pozytywny - powiedziała Jędrzejczak.

Najlepsza polska pływaczka w historii przygotowuje się do występu na przyszłorocznej olimpiadzie. Za pięć tygodni są mistrzostwa Europy w Szczecinie. To będzie takie pierwsze przetarcie. Później kwalifikacje przed moimi czwartymi igrzyskami, ale mam nadzieję, że to będzie pestka. Nie mówię, co jestem w stanie w Londynie osiągnąć, bo ja to zawsze kryję w sobie, ale jestem pozytywnie nastawiona i idę drogą, która sprawia mi przyjemność - podkreśliła.

Jak przyznała, długo nie mogła się zdecydować na współpracę z Kizierowskim. Ja z Bartoszem rozmawiałam o tym już w 2008 roku. Ponawiałam temat w 2009 roku. Za każdym razem dostawałam pozytywną odpowiedź, ale byłam za mało odważna, żeby zrobić ten decydujący krok. Wreszcie to zrobiłam i jestem z siebie dumna. Jest tam czwórka Polaków. Warunki może nie są rewelacyjne, ale to, co jest atutem tej grupy, to świetna atmosfera - dodała.

Jędrzejczak przygodę ze sportem rozpoczynała w MKS Pałac Młodzieży Katowice. Od 2001 roku jest zawodniczką stołecznego AZS AWF. Trzykrotna olimpijka - złota i dwukrotnie srebrna medalistka igrzysk w Atenach (2004), pierwsza w historii polska pływaczka - rekordzistka Europy, rekordzistka i mistrzyni świata. Ma osiem medali MŚ (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe), 15 medali ME i 80 MP. Ustanowiła 90 rekordów kraju na długim i krótkim basenie. Trzykrotnie triumfowała w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca.