Zespół Marcina Gortat przegrał z San Antonio Spurs 91:102. Polak był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu.

Polski środkowy grał ponad 35 minut. W tym czasie zdobył aż 24 punkty, miał także 15 zbiórek. Gortat trafił 11 z 20 rzutów z gry. Gortata wspierał Steve Nash - 20 punktów i 10 asyst. O wyniku spotkania przesądziła druga kwarta, przegrana przez Suns aż 10 punktami.

W drużynie rywali nie do zatrzymania był Tim Duncan. 24 punkty i 11 zbiórek to najlepszy wynik w drużynie "Ostróg"; Duncan trafił 10 z 14 rzutów z gry. Drużyna z San Antonio grała z blisko 50% skutecznością, podczas gry "Słońca" uzyskały zaledwie 41% - był to jeden z powodów porażki. Po 12 rozegranych meczach Phoenix Suns mają na koncie tylko 4 zwycięstwa. Spurs rozegrali już 13 spotkań. Wygrali 9 z nich.

Minionej nocy rozegrano jeszcze dwa spotkania. Golden State Warriors pokonali 99:91 Detroit Pistons. Obie drużyny w tym sezonie grają jednak słabo i nie powinny włączyć się do walki o play-off. W ostatnim pojedynku Utah Jazz pokonali 106:96 Denver Nuggets. Wyróżnił się zdobywca 26 punktów dla zwycięzców Paul Millsap. W zespole z Denver pięciu graczy uzyskało przynajmniej 10 punktów.