0:0 – takim wynikiem zakończył się pojedynek Widzewa z ŁKS-em w derbach Łodzi w ramach 10. kolejki Orange Ekstraklasy. Niestety mecz swoim poziomem rozczarował. Obie drużyny miały tylko kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki.

Widzew rozpoczął spotkanie bardzo ofensywnie. Z kolei ŁKS skupił się na grze defensywnej i kontrataku. Najlepszą okazję w pierwszych 45. minutach miał Stefano Napoleoni. Zmarnował on jednak piłkę, którą doskonale podał mu Robert Kłos.

W 72. minucie spotkania z powodu drugiej żółtej kartki boisko opuścił obrońca ŁKS-u Marcin Komorowski. Wszystkie ofensywne akcje Widzewa kończyły się przed polem karnym rywalem. W ostatnich minutach meczu Widzew przypuścił atak na bramkę Bogusława Wyparły – jednak obrona przeciwników nie popełniała rażących błędów i nie dopuściła do oddania skutecznego strzału na własną bramkę.

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0:0