Polska reprezentacja zremisowała 0:0 z Irlandią. Towarzyski mecz rozegrano w Poznaniu. Było to drugie spotkanie Adama Nawałki w roli selekcjonera biało-czerwonych.

Odważni i pełni wiary kibice, którzy pojawili się w Poznaniu, nie wybrali najlepszej opcji na spędzenie wieczoru. Fani szczególnie wynudzili się w pierwszej połowie. Starcie dwóch przeciętnych drużyn wyglądało trochę tak, jakby toczyło się w zwolnionym tempie. Rozgrywanie piłki co jakiś czas przerywała akcja w polu karnym, no ale z tych sytuacji niewiele wynikało. Biało-czerwonym mieli poważne problemy z przebiciem się przez szczelną obronę Irlandczyków.

Nieco wyższe oceny należą się Polakom za drugą połowę. Podopieczni Nawałki przejęli inicjatywę, dużo częściej gościli pod bramką gości, ale żadna z prób nie była poważnym zagrożeniem dla irlandzkiego golkipera.

Nie zachwycił nowy pomysł Adama Nawałki, który ustawił Błaszczykowskiego za plecami "Lewego" - pomocnik z Dortmundu nie okazał się zbawieniem dla naszego napastnika (Lewandowski opuścił boisko w 60. minucie). Nie była to jedyna nowość którą poczęstował kibiców selekcjoner - w wyjściowej jedenastce pojawiło się tylko 3 zawodników z kadry na mecz ze Słowacją, a część nazwisk mogła być dla wielu kibiców anonimowa. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają w przyszłym roku.

Polska - Irlandia 0:0

Polska: Wojciech Szczęsny - Piotr Celeban, Łukasz Szukała, Marcin Kowalczyk, Adam Marciniak - Michał Pazdan, Krzysztof Mączyński (59. Tomasz Jodłowiec) - Piotr Ćwielong (80. Paweł Olkowski) , Jakub Błaszczykowski (89. Marcin Robak), Waldemar Sobota (80. Tomasz Brzyski) - Robert Lewandowski (59. Łukasz Teodorczyk).

Irlandia: David Forde - Stephen Kelly, Sean St Ledger (32. John O'Shea), Marc Wilson (76. Glenn Whelan), Stephen Ward - Jonathan Walters, James McCarthy (62. Alex Pearce), Paul Green, Aiden McGeady (62. James McClean) - Anthony Stokes (68. Kevin Doyle), Shane Long (73. Wes Hoolahan).

Żółte kartki: Polska - Michał Pazdan; Irlandia - John O'Shea.

Sędzia: Richard Trutz (Słowacja).

Widzów: 31 094.