Nadchodzący tydzień upłynie kibicom na obserwowaniu zgrupowania piłkarskiej reprezentacji Polski. Kadrowicze już w poniedziałek zaczną zgrupowanie w Katowicach. W nadchodzącym tygodniu czekają ich dwa spotkania Ligi Narodów – z Portugalią i z Włochami. Oba mecze zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Co ciekawe, podczas pierwszego spotkania zabraknie gwiazdy światowej piłki.

Zgrupowanie rozpocznie się już w poniedziałek. Zawodnicy mają czas do 13:00, żeby stawić się w katowickim hotelu Monopol. Trzy kwadranse później z dziennikarzami spotka się selekcjoner Jerzy Brzęczek. Na 17:00 zaplanowano pierwszy trening na tym zgrupowaniu. Zawodnicy trenować będą na stadionie GKS-u.

Plan na wtorek jest dokładnie taki sam: najpierw konferencja (tym razem już z zawodnikami), później trening. Dopiero w środę w Katowicach zameldują się reprezentanci Portugalii. Co ciekawe, zabraknie wśród nich Cristiano Ronaldo, który - wraz z trenerem kadry - podjął decyzję, że w najbliższym czasie odpuści sobie grę dla reprezentacji. Oficjalnych powodów nie poznaliśmy, ale przyczyną barku powołania dla gwiazdora są najprawdopodobniej jego kłopoty z formą oraz kłopoty osobiste. Przypomnijmy, że CR7 oskarżany jest przez Amerykankę Kathryn Mayorgę o gwałt.

Portugalczycy będą mieli okazję do jednego treningu przedmeczowego. Zajęcia zaplanowano na 17:30 w środę już na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Polacy swój trening rozpoczną półtorej godziny później. Mecz odbędzie się w czwartek. Pierwszy gwizdek o 20:45. Spotkanie będziemy relacjonować dla Was na żywo w Faktach oraz Faktach Sportowych RMF FM.

Dzień później, w piątek, piłkarze spotkają się na treningu już o godzinie 11:00. To jedyna aktywność zaplanowana na piątek. W sobotę odbędzie się oficjalna konferencja prasowa naszej kadry oraz naszych przeciwników. Tym razem będzie to reprezentacja Włoch. Niedzielny mecz z drużyną Italii odbędzie się również w Kotle Czarownic.

Nie samą piłką jednak będą emocjonować się polscy kibice. Ci spragnieni siatkówki po mistrzostwach świata, będą mogli obserwować pierwsze zmagania w Plus Lidze. Od 12. do 15. października zostanie rozegrana pierwsza kolejka w siatkarskiej ekstraklasie. Pod koniec tego weekendu swoje mecze rozegrają dwie najlepsze polskie drużyny piłki ręcznej. PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock zmierzą się w kolejnych starciach Ligi Mistrzów.

(mn)