Musimy być przygotowani na najcięższy mecz w sezonie – mówi przed wieczornym spotkaniem w eliminacjach Ligi Europy obrońca Piasta Gliwice Jakub Czerwiński. Zespół Waldemara Fornalika zagra dziś o III rundę eliminacji Ligi Europy. Na przeszkodzie stanie austriacki TSV Hartberg. Mecz o 20:00 w Gliwicach. O awansie decyduje tylko jedno spotkanie!

Piast nie ma dziś powodów do optymizmu, bo w ligowy sezon wszedł fatalnie. Po trzech kolejkach nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Gliwiczanie zdążyli przegrać już ze Śląskiem Wrocław i Pogonią Szczecin oraz zremisować z Wartą Poznań. Ostatnie zwycięstwo odnieśli 27 sierpnia z Dynamem Mińsk. W spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Europy wygrali 2:0.

Dziś zagrają z austriackim TSV Hartberg.

Nie chcę mówić o najmocniejszych stronach tej drużyny. Na pewno - tak jak większość austriackich klubów - jest to drużyna grająca agresywnie, prezentująca się dobrze fizycznie, dobrze zorganizowana. Myślę, że austriackie kluby, które uczestniczyły w europejskich pucharach w poprzednim sezonie, wyznaczyły jakiś kierunek i trend, w którym podążają. Jest to agresywna gra, pressing, wysoki pressing często na całym boisku - mówi przed meczem trener Piasta Waldemar Fornalik.

Gliwiczanie zagrają dziś jednak w osłabieniu. Zabraknie Jakuba Świerczoka i Gerarda Badii.

Ustawienie warunkuje też to, jacy zawodnicy są do dyspozycji. Nie mówmy więc, że nie stawialiśmy na ofensywę. Przynajmniej w meczu w Mińsku zdrowy był Kuba Świerczok i graliśmy dwójką napastników. W meczu z Pogonią Szczecin też graliśmy dwójką napastników. Później, po kontuzji Kuby Świerczoka, musieliśmy zmodyfikować to ustawienie - dodaje niepocieszony szkoleniowiec.

W klubie wykryto też dwa przypadki zakażenia koronawirusem, ale nie będą miały one wpływu na rozegranie wieczornego spotkania. Jak ustalił reporter RMF FM Paweł Pawłowski, zakażone osoby nie miały bezpośredniego kontaktu z resztą drużyny, dlatego nie ma potrzeby skierowania całego zespołu na kwarantannę.

Na ciężki bój przygotowują się już zawodnicy.

Musimy być przygotowani na najcięższy mecz w tym sezonie. Z takim podejściem wierzę, że poradzimy sobie z przeciwnikiem. Na pewno będzie dużo pracy w defensywie, ale też chciałbym, żebyśmy w ofensywie popracowali również na wysokiej intensywności i stworzyli sobie sytuacje, które wykorzystamy - mówił na wczorajszej konferencji prasowej obrońca Piasta Jakub Czerwiński.

Mecz Piast Gliwice - TSV Hartberg o 20:00.


Opracowanie: