Ferie zimowe w 11 województwach rozpoczną się za kilka dni: 25 stycznia. W Bieszczadach jedna trzecia miejsc w ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach została już zarezerwowana.

Największą popularnością cieszą się ośrodki w pobliżu wyciągów narciarskich. I jak zapewnia Daniel Wojtys z Agencji Promocyjno-Turystycznej „Bieszczady” w Lesku, pobyt w południowo-wschodniej Polsce wcale nie musi oznaczać dużych wydatków. Nocleg można znaleźć już za 20 złotych.

Mamy na przykład chatę w Ropience, która jest perełką w Bieszczadach, za 250 zł. Może się tam zmieścić nawet 10 osób - mówi Daniel Wojtys.

A dodajmy, że w Bieszczadach można poszusować na stokach narciarskich w Weremieniu, Kalnicy, Cisnej, na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych czy też Arłamowie.

Dwutygodniowe ferie zimowe rozpoczęli wczoraj uczniowie w województwie lubuskim. W innych województwach ferie zaczną się za tydzień lub dwa. Podobnie jak w latach ubiegłych, nie ma jednego "sztywnego" terminu ferii zimowych. czytaj więcej

Czy tegoroczne ferie będą białe i mroźne? Reporter RMF Piotr Moc rozmawiał o tym z członkami Amatorskiego Stowarzyszenia Miłośników Meteorologii i Zjawisk Atmosferycznych. Posłuchaj:

Foto: Krzysztof Powrózek, Rzeszów RMF

15:25