Polskie siatkarki przegrały z Tajwanem 1:3 (19:25; 18:25; 25:23; 23:25). To pierwsza porażka naszych siatkarek na tegorocznych mistrzostwach świata. Dodajmy, że zarówno Złotka, jak i drużyna z Tajwanu już wcześniej zapewniły sobie awans do następnej rundy.

Nasze siatkarki dobrze zaczynały dwa pierwsze sety, ale potem następował przestój i rywalki potrafiły zdobyć po kilka punktów z rzędu, obejmując prowadzenie, którego biało-czerwone nie umiały zniwelować.

Trzecia partia dała nam nadzieję. Dobra gra Anny Podolec, a zwłaszcza Natalii Bamber pozwoliły Polkom na "ugranie" seta. Niestety, czwarta partia była ostatnią w całym meczu.

Ta porażka nie zmienia faktu, że biało-czerwone już awansowały do dalszej fazy, w której porażka z Tajwanem będzie się jednak liczyć. Pierwszą część turnieju Polki skończą jutro meczem z gospodarzem mistrzostw - Japonią. Posłuchaj relacji Pawła Sikory z redakcji sportowej RMF FM:

Chinki z Tajwanu są prawdziwą rewelacją grupy A. Po czterech seriach spotkań mają na koncie komplet punktów. Wczoraj Tajwan pokonał Koreę Południową 3:2. Wcześniej wygrał z Japonią 3:1 i Kenią 3:0.

W innym spotkaniu naszej grupy Kostaryka pokonała w Tokio Kenię 3:2 (19:25, 23:25, 25:16, 32:30, 15:9).