Radosław Kawęcki, z czasem 50,22 s, zajął piąte miejsce w finałowym wyścigu na 100 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie. Złoty medal rozgrywanej w kanadyjskim Windsor imprezy zdobył Australijczyk Mitchell Larkin (49,65).

Drugie miejsce zajął Rosjanin Andriej Szabasow (49,69), a trzeci był Chińczyk Jiayu Xu (50,02).

Larkin obronił tytuł wywalczony przed dwoma laty w Dausze. Kawęcki był wówczas drugi - w Katarze popłynął jednak o 0,11 s szybciej niż w Kanadzie.

W Windsor podopieczny trenera Pawła Słomińskiego będzie rywalizował jeszcze na 200 m - to koronny dystans najlepszego polskiego grzbiecisty. W mistrzostwach świata na krótkim basenie Kawęcki triumfował w tej konkurencji nie tylko w Dausze, ale również w 2012 roku w Stambule. Eliminacje i finał zaplanowano na niedzielę.