Medal był na wyciągnięcie ręki. Wojciech Wojdak, z czasem 3.37,90, zajął czwarte miejsce w finałowym wyścigu na 400 m stylem dowolnym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie, które rozgrywane są w kanadyjskim Windsor. Złoto wywalczył reprezentant Korei Południowej Park Tae-hwan (3.34,59). Drugie miejsce zajął Rosjanin Aleksandr Krasnych (3.35,30), a trzecie - broniący tytułu Węgier Peter Bernek (3.37,65).

MŚ w pływaniu. Park Tae-hwan w drodze po złoty medal na 400 m stylem dowolnym /PATRICK B. KRAEMER /PAP/EPA

20-letni Wojdak (Unia Oświęcim) był najmłodszym uczestnikiem finału. W Kanadzie będzie jeszcze rywalizował na 1500 m kraulem. Eliminacje w tej konkurencji zaplanowano na sobotę.

W sesji wieczornej zaprezentowało się jeszcze dwóch Polaków - Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) i Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice). Obaj płynęli w półfinale 100 m stylem grzbietowym. Do decydującego wyścigu udało się awansować Kawęckiemu, który osiągnął czwarty rezultat (50,17). Polewka miał 14. czas (51,37), a najszybszy na tym etapie był Rosjanin Andriej Szabasow (49,71).

Dwa lata temu w Dausze Kawęcki zdobył w tej konkurencji srebrny medal. Finał odbędzie się w nocy ze środy na czwartek.