Reprezentant Polski Michał Żyro będzie pauzował przez 10-12 miesięcy. Były piłkarz Legii Warszawa, obecnie występujący w angielskim Wolverhampton Wanderers, doznał bardzo poważnej kontuzji kolana w ligowym meczu z Milton Keynes Dons (2:1).

Michał Żyro [zdj. z 2015 roku] /PAP/Leszek Szymański /PAP

Michał Żyro nabawił się urazu tuż przed przerwą po faulu rywala, gdy rozpędzony biegł lewą stroną boiska (sędzia nie pokazał czerwonej kartki, jedynie żółtą). Na oficjalnej stronie klubu napisano w środę, iż polski piłkarz doznał skomplikowanego zerwania więzadeł w lewym kolanie.

"Niestety, brutalny atak na nogę kosztuje mnie 10-12 miesięcy przerwy" - napisał 23-letni skrzydłowy na Twitterze. Zamieścił również film, na którym widać feralne zdarzenie z wtorkowego meczu.

Michał Żyro, który występuje w Anglii od stycznia, miał bardzo udany start w barwach Wolverhampton (w dwóch meczach ligowych strzelił trzy gole). Później doznał jednak kontuzji łydki i pauzował kilka tygodni.

Po 40 kolejkach angielskiej Championship (drugi poziom rozrywek) Wolverhampton z dorobkiem 52 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.