Dobra jazda Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) na szóstym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico z Castelraimondo do Cepagatti o długości 210 km. Polski kolarz zajął trzecie miejsce, tracąc zaledwie dwie sekundy do zwycięzcy Belga Grega Van Avermaeta (BMC Racing), który został nowym liderem.

Peleton na trasie 3. etapu Tirreno-Adriatico /CLAUDIO PERI /PAP/EPA

W klasyfikacji generalnej Belg wyprzedza o siedem sekund dotychczas prowadzącego Czecha Zdenka Stybara z Etixx-Quick-Step oraz o osiem sekund aktualnego mistrza świata, Słowaka Petera Sagana (Tinkoff), który na 6. etapie zajął drugie miejsce.

Kwiatkowski, mistrz świata z 2014 roku, awansował w klasyfikacji łącznej na 9. pozycję. Do Van Avermaeta traci 31 sekund.

W niedzielę nie udało się rozegrać piątego etapu. Zalegający na trasie śnieg i niekorzystne prognozy pogody zmusiły organizatorów Tirreno-Adriatico do odwołania liczącego 178 km odcinka z Foligno do Monte San Vicino na wysokości około 1200 m n.p.m.

We wtorek, na zakończenie wyścigu, odbędzie się 10-kilometrowy etap jazdy indywidualnej na czas.

Tirreno-Adriatico, podobnie jak zakończony w niedzielę Paryż-Nicea, ma najwyższą kategorię UCI World Tour.