Słynny piłkarz reprezentacji Argentyny i Barcelony 24-letni Lionel Messi triumfował w plebiscycie francuskiego magazynu "L'Equipe" na sportowego "Mistrza mistrzów 2011" (Champion des champions). Zdobył aż 807 punktów i wyprzedził serbskiego tenisistę Novaka Djokovica, który w kończącym się sezonie zwyciężył w trzech z czterech turniejów wielkoszlemowych: Australian Open, Wimbledonie i US Open, a w plebiscycie uzyskał 699 punktów.

Na trzecim miejscu znalazł się mistrz świata Formuły 1 Niemiec Sebastian Vettel (255 punktów). Tuż za podium uplasował się zaś mistrz świata w piłce ręcznej Nikola Karabatic (221 punktów), który jednocześnie wygrał ankietę "L'Equipe" na francuskiego "Mistrza mistrzów". Za nim w klasyfikacji generalnej plebiscytu znaleźli się judoka Teddy Riner i kierowca rajdowy Sebastien Loeb.

W przeszłości tytuły "Champion des champions" zdobywali m.in. tenisiści - Szwajcar Roger Federer (trzykrotnie) i Hiszpan Rafael Nadal, jamajski sprinter Usain Bolt (dwa razy), amerykański golfista Tiger Woods i jego rodak koszykarz Michael Jordan, ukraiński tyczkarz Serhij Bubka, a także brazylijski piłkarz Romario.