Cztery wielkie medalistki olimpijskie – w tym dwie mistrzynie! – wezmą udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego tylko dla dziewcząt, która odbędzie się w środę, 9 listopada, w Katowicach. To będzie przedostatnia tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Cieszę się, że kolejny raz odwiedzamy Katowice, czyli miasto, które jest bardzo bliskie mojemu sercu. Pamiętam niesamowitą frekwencję podczas poprzedniej edycji Mistrzyń w Szkołach w Katowicach i liczę, że podobnie będzie także teraz - mówi Otylia Jędrzejczak, najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, zaprosiła do Katowic wybitną lekkoatletkę, również mistrzynię olimpijską, Justynę Święty-Ersetic, medalistkę olimpijską w wioślarstwie Agnieszkę Kobus-Zawojską oraz medalistkę zimowych igrzysk Natalię Czerwonkę, która kilkanaście dni temu oficjalnie zakończyła swoją piękną łyżwiarską karierę. Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

Bardzo się cieszę na to spotkanie w Katowicach, bo pamiętam z moich poprzednich wizyt na zajęciach z cyklu Mistrzynie w Szkołach, że jest to naprawdę świetna zabawa. Wierzę, że razem z innymi mistrzyniami zachęcimy dziewczyny do aktywności i uprawiania sportu - mówi Justyna Święty-Ersetic.

Zajęcia odbędą się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka przy ul. Katowickiej 54. Oficjalne otwarcie zajęć przewidziano na godz 10:30. Następnie uczennice katowickich szkół wraz z mistrzyniami sportu będą przez godzinę ćwiczyć w trakcie zajęć prowadzonych przez popularną trenerkę personalną Katrin Kargbo, po czym odbędzie się rozmowa motywacyjna.
To piąta tegoroczna odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach" - wcześniej zajęcia dla uczennic odbyły się w Świeciu na Kujawach i Pomorzu, w Kołobrzegu, Łodzi i Nysie. Jeszcze w listopadzie odbędzie się ostatnia tegoroczna odsłona "Mistrzyń w Szkołach" - w Gdańsku.