Bez kontuzjowanego Damiena Perquisa i zwolnionego na prośbę trenera FC Koeln Sławomira Peszki polscy piłkarze zagrają w towarzyskim meczu z Węgrami. Spotkanie już we wtorek o 20:30 w Poznaniu.

Wstępne badania wykazały, że uraz jest na tyle poważny, że wyklucza Damiena z udziału z wtorkowego meczu. Zawodnik pozostaje z nami na zgrupowaniu, w poniedziałek w Poznaniu przejdzie już szczegółowe badania - powiedział dyrektor reprezentacji ds. kontaktów z mediami Tomasz Rząsa.

Z kolei z prośbą o zwolnienie Sławka Peszki ze zgrupowania zwrócił się do nas szkoleniowiec FC Koeln Stale Solbakken. Franciszek Smuda stara się jak najlepiej współpracować z trenerami klubowymi, dlatego przychylił się do jego prośby. Uznał, że to może tylko mu pomóc w grze w Bundeslidze i Sławek wyjechał już z Grodziska - dodał.

Biało-czerwoni w sobotę przenieśli się z Wrocławia, gdzie 11 listopada przegrali 0:2 z Włochami, do Grodziska Wielkopolskiego. Będą tam przygotowywać się do wtorkowego spotkania z Węgrami.

Mecz rozpocznie się o 20:30, a rozegrany zostanie na kolejnej arenie Euro 2012 - poznańskim Stadionie Miejskim.

Jak poinformował Rząsa, nastąpiły małe zmiany w planach zgrupowania kadry. Smuda odwołał poranne zajęcia - piłkarze w niedzielę trenować będą tylko raz - o godz. 17.00.