Po - momentami - bardzo dobrej grze, Polki pokonały Czeszki 3:1 w drugim meczu siatkarskich mistrzostw Europy. To już drugie zwycięstwo "Złotek" w turnieju. W piątek pewnie wygrały z Hiszpanią 3:0.

Po bardzo dobrej grze, polskie siatkarki wygrały z Czeszkami pierwszego seta 25:17.. „Złotka” schodziły na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem. Świetnie funkcjonujący blok i atak, pozwoliły Polkom zwiększyć przewagę do ośmiu punktów. Wtedy uspokoiły grę i pewnie kontrolując wydarzenia na boisku, spokojnie dotrwały najpierw do drugiej przerwy technicznej, a potem do końca seta.

Początek drugiego seta to dominacja Czeszek, które prowadziły kilkoma punktami. Co więcej nie zamierzały tej przewagi oddawać i w pewnym momencie wygrywały już 6 punktami. W końcówce Polki jednak przebudziły się i ze stanu 22:24, doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie, "Złotka" lepiej wytrzymały presję i wygrały 27:25.

Trzecia partia to znów okres lepszej gry Czeszek, które wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Na pierwszą przerwę zeszły z bardzo korzystnym wynikiem 8:3. W polskiej drużynie szwankowały te elementy, ktore pozwoliły zwyciężać w dwóch pierwszych setach, czyli atak i blok. Nie pomagały ostre słowa trenera Bonitty. Tym razem Czeszki wytrzyamały psychicznie i pewnie wygrały 25:18.

Czwarty i zarazem ostatni set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Do stanu 16:16, obydwie drużyny grały punkt za punkt. Końcówkę znów lepiej wytrzymały Polki, które zaczęły wreszcie świetnie zagrywać. Powrócił też bardzo skuteczny blok, przestał szwankować atak. Ostatecznie podopieczne Marco Bonitty wygrały 25:23 i cały mecz 3:1.