Trener polskich skoczków Łukasz Kruczek wybrał kadrę na zbliżający się 61. Turniej Czterech Skoczni. Znaleźli się w niej wszyscy zawodnicy, z Kamilem Stochem na czele, którzy startowali w konkursach nowego sezonu Pucharu Świata. Pierwsze zawody w ramach prestiżowej imprezy odbędą się 30 grudnia w Oberstdorfie.

Do reprezentacji na turniej powołanych zostało sześciu zawodników. W Niemczech i Austrii wystąpią: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Klemens Murańka. Do ekipy może jeszcze dołączyć siódmy skoczek. Decyzja o ewentualnym włączeniu go do kadry zapadnie tuż przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni.

Pierwszy z czterech konkursów odbędzie się w niemieckim Oberstdorfie 30 grudnia. Na dzień wcześniej zaplanowano dwa treningi i kwalifikacje. W Nowy Rok skoczkowie będą rywalizować w Garmisch-Partenkirchen, a trzy dni później w Innsbrucku. 6 stycznia zakończą turniej w Bischofshofen.

Zwyżka formy przed TCS

Polscy skoczkowie bardzo słabo zaczęli nowy sezon Pucharu Świata. W ostatnich zawodach przed Turniejem Czterech Skoczni, które odbyły się w Engelbergu, zanotowali jednak zwyżkę formy.

W pierwszym z konkursów Kamil Stoch zajął drugie miejsce i przegrał jedynie o 0,1 punktu z Austriakiem Andreasem Koflerem. Dawid Kubacki był 9., Maciej Kot 17., a na 23. pozycji znalazł się Krzysztof Miętus. Punkty zdobył także Klemens Murańka, który uplasował się na 28. miejscu. Dzień później po raz kolejny punktowali natomiast: Kot (13.), Stoch (14.) i Kubacki (17.). W obu zawodach poza trzydziestką znalazł się jedynie Piotr Żyła.