W pierwszym meczu rozgrywanego w stolicy Niemiec Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy Zenit Kazań wygrał 3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:15) z Berlin Recyvling Volleys. Zenit w niedzielę zagra o złoto, a gospodarze turnieju będą walczyć o brązowe medale.

Przed rozpoczęciem pierwszego meczu półfinałowego minutą ciszy uczczono pamięć 150 ofiar wtorkowej katastrofy lecącego z Barcelony do Duesseldorfu Airbusa A320 linii Germanwings.

Później rozpoczął się mecz, w którym gospodarze próbowali pokrzyżować szyki faworyzowanej ekipie z Kazania. Rosyjski zespół już w pierwszym secie miał problemy, ale po zaciętej walce na przewagi wygrał go 26:24.

W drugiej partii górą była jednak ekipa z Berlina. Gdy gospodarze prowadzili 20:19 wydawało się, że końcówka znów będzie bardzo emocjonująca. Stało się jednak inaczej. BRV błyskawicznie powiększył przewagę do czterech oczek (24:20) i pewnie wygrał seta 25:21.

Kolejny zakończył się zwycięstwem drużyny z Kazania, która tym razem do końca zachowała zimną krew. Zenit po drugiej przerwie technicznej stracił prowadzenie (18:19), ale szybko odzyskał dwupunktową przewagę (22:20), a po zepsutej zagrywce Christiana Dunnesa wygrał partię 25:22.

Najłatwiej przyszło Zenitowi zwycięstwo w czwartym secie, w którym całkowicie kontrolowali grę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4, na drugiej 16:10. Później zwiększyli jeszcze przewagę, by pewnie wygrać seta 25:15 i cały mecz 3:1.