Po remisie 1:1 z Arsenalem Londyn, Borussia Dortmund w środowym spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów uległa na wyjeździe Olympique Marsylia aż 0:3. Niespodzianki nie było w Borysowie. Barcelona zanotowała wysokie zwycięstwo nad mistrzem Białorusi.

W meczu Olympique Marsylii z Borussią Dortmund w barwach gości zaprezentowała się trójka reprezentantów Polski - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Ekipa ze Stade Velodrome od pierwszej minuty kontrolowała obraz gry, ale to mistrzowie Niemiec mogli otworzyć wynik spotkania. Dwukrotnie pojedynki ze Stevem Mandandą przegrał jednak Mario Goetze, a podobnego problemu nie miał po drugiej stronie boiska doskonale dysponowany Andre Ayew. Reprezentant Ghany już w 20. minucie wykorzystał dobre podanie przed pole karne, którym obsłużył go Loic Remy i precyzyjnym strzałem w dolny róg nie dał szans Romanowi Weidenfellerowi.

Po przerwie Borussia wyszła na boisko z lepszym nastawieniem i znów w ofensywie pokazał się Goetze. Ponownie marnował on jednak doskonałe okazje. W 50. minucie stojąc oko w oko z bramkarzem rywali trafił w słupek, a minutę później nie wykorzystał prostopadłego podania na wolne pole od Roberta Lewandowskiego. W odpowiedzi w pierwszej groźnej akcji w drugiej połowie błąd Matsa Hummelsa na bramkę zamienił Remy wpisując się na listę strzelców w 62. minucie. Siedem minut później wywalczył on dla Marsylii rzut karny, a skutecznie wykonał go Andre Ayew. Gola podopiecznym Juergena Kloppa nie dał nawet strzał głową Lucasa Barriosa, po którym w 87. minucie piłka trafiła w poprzeczkę.