Kamil Glik zdobył bramkę, a jego AS Monaco wygrało z Toulouse 3:1 w 35. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej i pozostało na pozycji lidera tabeli. Polski obrońca do siatki trafił w 49. minucie, był to jego szósty gol w tym sezonie.

Zespół z Tuluzy, który jest jedenasty w tabeli, jako pierwszy zdobył gola. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Ola Toivonen. Do wyrównania doprowadził Glik, a później do bramki trafiali także rewelacyjny 18-latek Kylian Mbappe (64) i Thomas Lemar (75).

Monaco o mistrzostwo Francji walczy z PSG. Paryżanie niedawno pokonali lidera tabeli w półfinale Pucharu Francji 0:5, ale portugalski trener Monaco Leonardo Jardim wystawił tam rezerwowy skład. Nie zagrał m.in. Glik. Chciał w ten sposób dać odpocząć swoim podstawowym zawodnikom, którzy w środę zmierzą się z Juventusem Turyn w półfinale Ligi Mistrzów.

Monaco ma obecnie 83 punkty, o trzy więcej od PSG, które rozegra swój mecz 35. kolejki w niedzielę. Rywalem stołecznej ekipy będzie trzecie w tabeli Nice.