Lechia Gdańsk zagra z lepszym w parze Inter Turku - Broendby w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Jeśli przebrną pierwszą rundę to w kolejnej Legia Warszawa zmierzy się z FK Witebsk lub KuPS Kuopio, a Cracovia z Atromitosem.

Lechia jako zdobywca Pucharu Polski do rywalizacji przystąpi od drugiej rundy, ale w losowaniu nie była rozstawiona i trafić mogła m.in. na półfinalistę LE 2018/19 Eintracht Frankfurt. Rywala pozna 18 lipca, kiedy odbędą się mecze rewanżowe pierwszej rundy. Piłkarzem Broendby jest Kamil Wilczek.

Legia w pierwszej rundzie zagra z Sant Julią z Andory lub Europa FC z Gibraltaru, które czeka rywalizacja w rundzie wstępnej. Wicemistrz Polski w losowaniu był rozstawiony. Witebsk to czwarty zespół poprzedniego sezonu ligi białoruskiej, a KuPS w fińskich rozgrywkach był trzeci.

Cracovia rywalizację w LE zacznie od dwumeczu z FC Dunajska Streda. Jeśli wyeliminuje Słowaków, to zagra z greckim Atromitosem. Podobnie jak Lechia, nie była rozstawiona i również mogła trafić gorzej - np. na Espanyol Barcelona.

W drugiej rundzie eliminacji LE może się też znaleźć Piast Gliwice. Taki los spotka mistrzów Polski, jeśli odpadną w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, w której zmierzą się z BATE Borysów. W takiej sytuacji podopieczni trenera Waldemara Fornalika w LE zagrają z północnoirlandzkim Linfield FC lub norweskim Rosenborgiem BK.

Mecze drugiej rundy zaplanowano na 25 lipca i 1 sierpnia. Polskie zespoły pierwsze spotkania rozegrają na własnych obiektach.