Manchester City przegrał przed własną publicznością z prowadzącą w tabeli angielskiej ekstraklasy Chelsea Londyn 1:3. Piłkarze gospodarzy zgromadzili 34 punkty i sobotniego rywala wyprzedzają o cztery. W końcówce sędzia pokazał "The Citizens" dwie czerwone kartki.

Spotkanie inaugurujące 14. kolejkę było rozgrywane w szybkim tempie. Emocji nie brakowało nawet w pierwszej połowie, w której jedyna bramka padła w ostatniej minucie - do własnej siatki piłkę posłał obrońca gości Gary Cahill.

To była ostatnia dobra wiadomość dla podopiecznych Hiszpana Josepa Guardioli tego popołudnia. Po zmianie stron goście trafili do siatki trzykrotnie - w 60. minucie wyrównał reprezentant Hiszpanii Diego Costa, 10 minut później po strzale Williana było już 2:1 (Brazylijczyk zadedykował gola ofiarom katastrofy lotniczej w Kolumbii, gdzie zginęło m.in. 19 piłkarzy drużyny Chapecoense), a wynik ustalił w 90. Belg Eden Hazard.

Dwie ostatnie bramki padły po błyskotliwie i szybko wyprowadzonych kontratakach. Potwierdza to słowa Guardioli, który nazwał szkoleniowca rywali Włocha Antonio Conte "mistrzem taktyki" i "być może najlepszym trenerem na świecie".

Costa zdobył 11. bramkę ligową w tym sezonie i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

W końcówce emocji na wodzy nie utrzymał strzelec 10 goli dla gospodarzy Argentyńczyk Sergio Aguero, który dostał czerwoną kartkę za brutalny faul na brazylijskim obrońcy Davidzie Luizie. W wyniku tej akcji wywiązała się przepychanka między piłkarzami obu zespołów, a za zbyt agresywne zachowanie "czerwień" zobaczył również brazylijski pomocnik "The Citizens" Fernandinho.

To ósme z rzędu zwycięstwo Chelsea w ekstraklasie. W tym czasie "The Blues" stracili tylko dwie bramki, a zdobyli 22.