Robert Lewandowski został wybrany przez magazyn "Kicker" najlepszym piłkarzem kolejki i po raz trzeci w tym sezonie znalazł się w jedenastce Bundesligi. Polski napastnik Borussii Dortmund strzelił trzy bramki w piątkowym meczu z VfB Stuttgart (6:1).

Za ten występ Lewandowski otrzymał notę marzeń - 1 (klasa światowa; skala 1-6, im niższa, tym lepsza). "Udowodnił, że jest jednym z najlepszych napastników w Europie" - pisały gazety o Polaku, który skompletował hat-tricka w 18 minut.

W tym sezonie były gracz m.in. Znicza Pruszków i Lecha Poznań już raz dostał idealną oceną - za mecz przeciwko Hamburger SV (6:2), w którym dwa razy wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę. W jedenastce "Kickera" umieszczono go również po spotkaniu z Freiburgiem (5:0). Zdobył dwa gole, wywalczył rzut karny i dostał wtedy znakomitą notę 1,5.

25-letni Lewandowski w aktualnych rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy zanotował już dziewięć trafień i jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych. O jedną bramkę mniej ma Chorwat Mario Mandzukic z Bayernu Monachium. Niedawno napastnik Borussii znalazł się wśród 23 zawodników nominowanych do nagrody Złotej Piłki FIFA dla najlepszego piłkarza 2013 roku.

Poza Lewandowskim, w 11. kolejce zagrało kilku innych polskich zawodników: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund; 90 minut na boisku, jedna asysta) dostał 3,5, Sebastian Boenisch 4 (Bayer Leverkusen; 90 minut z Eintrachtem Brunszwik 0:1) oraz Artur Sobiech 5 (Hannover; z powodu kontuzji zszedł po 32 minutach meczu z Werderem Brema 2:3). Nie oceniono Arkadiusza Milika (Augsburg; 27 minut z Mainz), zaś w ogóle nie wystąpili Martin Kobylański (Werder Brema), Eugen Polanski (Hoffenheim), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Mariusz Stępiński (FC Nuernberg).