Reprezentant Austrii Gregor Schlierenzauer wygrał czwarty konkurs letniej Grand Prix w skokach rozegranych we francuskim Courchevel. Adam Małysz, który po pierwszej serii był dziewiąty, ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Schlierenzauer prowadził po pierwszej serii w której oddał skok na odległość 123,5. W drugiej serii spisał się jeszcze lepiej, uzyskał 134,5 m, jako jedyny zawodnik w konkursie przekroczył "zaczarowaną" granicę 130,0 m i z notą 255,4 pkt zdecydowanie zwyciężył w konkursie.

Adam Małysz w pierwszej serii miał 117,0 m, co dawało mu dziewiąte miejsce. W drugiej uzyskał 127,5 m dzięki czemu wyprzedził sześciu rywali i awansował na trzecią pozycję. Małysz ukończył zawody z łączną notą 237,1 pkt. Drugie miejsce zajął Austriak Wolfgang Loitzl, który za skoki 120,5 i 125,0 m otrzymał notę 242,4 pkt.

Kamil Stoch uplasował się na 22. miejscu. Po pierwszej serii był na 16. miejscu. Polak za skoki na odległość 113,5 i 119,0 m otrzymał notę 210,0 pkt.

Triumfator narciarskiego Pucharu Świata w sezonie 2005/2006 Czech Jakub Janda zajął 15. miejsce - 218,0 pkt (116,5/118,5).

W klasyfikacji końcowej Pucharu Czterech Narodów triumfował Austriak Andreas Kofler przed Adamem Małyszem i Gregorem Schlierenzauerem. W klasyfikacji generalnej letniej Grand Prix w skokach liderem jest nadal Kofler, który ma 20 punktów przewagi nad Schlierenzauerem i 25 punktów nad Małyszem.