Podczas testów auta przed rozpoczynającym się jutro Rajdem Rzeszowskim Leszek Kuzaj miał wypadek. Kierowca doznał obrażeń wewnętrznych, kontuzji obojczyka oraz urazu kręgosłupa. Obecnie jest w szpitalu. Jego start w imprezie jest wykluczony.

Jak poinformował zespół Kuzaja Skoda Castrol BP, do wypadku doszło w okolicy miejscowości Dynów. Podczas jednego z ostatnich przejazdów testowych odcinka Leszek Kuzaj i pilot Jakub Gerber zjechali z drogi, wpadli do rowu. Kierowca został przewieziony do szpitala, a pilot, według wstępnych informacji, nie doznał poważniejszych obrażeń.

Poważnemu uszkodzeniu uległ silnik Fabii, ale ekipa Skoda Castrol BP przewiduje, że jeśli stan zdrowia kierowcy na to pozwoli, załoga wystartuje 5 września w kolejnej eliminacji MP - Rajdzie Warszawskim.

Na liście zgłoszeń 19. Rajdu Rzeszowskiego jest rekordowa liczba ponad 130 załóg. Impreza jest eliminacją MP, mistrzostw Słowacji, Pucharu FIA Europy Wschodniej i Rajdowego Pucharu Polski. Uroczyste rozpoczęcie imprezy zaplanowano na wieczór, a sportowa rywalizacja odbędzie się jutro i w sobotę.