Kadrowicze Leo Beenhakkera rozpoczęli zgrupowanie w Niemczech. Po 10 dniach ostrych treningów selekcjoner skreśli z listy trzech piłkarzy. Resztę zabierze na piłkarskie mistrzostwa Europy do Austrii i Szwajcarii.

Wiele wskazuje na to, że skreśleni zostaną Radosław Matusiak, Paweł Golański i Łukasz Garguła. Beenhakker już wcześniej zapowiedział, że po zgrupowaniu skreśli po jednym napastniku, pomocniku i obrońcy. Wszystkiego dowiemy się 28 maja. Dzień po towarzyskim meczu z Albanią Beenhakker ogłosi kadrę na Euro.

Na razie Leo jest tajemniczy. Mam już w głowie nazwiska 23 graczy, których zabiorę na Euro. To, że zabieram ich więcej na zgrupowanie, nie oznacza, że kogoś uparcie szukam. Każdy z nich przyjedzie na zgrupowanie w innej formie, z innym bagażem doświadczeń. W krótkim czasie wszyscy powinni jednak wejść na wysoki poziom, dlatego postanowiłem zabrać ich więcej, tak aby przed 28 maja mieć jeszcze możliwość wyboru - powiedział trener polskiej reprezentacji.

28 maja to ostateczny termin zgłoszenia piłkarzy do UEFA. Po tym terminie zmiany będą możliwe wyłącznie ze względu na kontuzje. Po 8 czerwca jakiekolwiek zmiany będą wykluczone. Tego dnia zagramy pierwszy mecz z Niemcami. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji sportowej RMF FM.

Na zgrupowaniu szykuje się ostra walka o miejsce w kadrze. Posłuchaj:

Pierwszy trening po przylocie do Niemiec trwał nieco ponad godzinę, uczestniczyło w nim 19 graczy. W tym gronie był również Maciej Żurawski: