​W lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene Adrianna Sułek zajęła czwarte miejsce w siedmioboju. Reprezentantka Polski zdobyła 6672 pkt i pobiła 37-letni rekord kraju. Paulina Ligarska zgromadziła 6093 pkt i ukończyła siedmiobój na 10. pozycji.

Sułek poprawiła w Eugene rekordy życiowe w czterech konkurencjach: pchnięciu kulą (14,13), biegu na 200 m (23,77), skoku w dal (6,43) i biegu na 800 m (2.07,18). 23-latka w biegu na 100 m przez płotki miała czas 13,28 sekundy, w skoku wzwyż osiągnęła 189 cm, natomiast w rzucie oszczepem - 41,63 m. Po sześciu konkurencjach Sułek była czwarta z dorobkiem 5666 pkt i traciła tylko 75 pkt do trzeciej Amerykanki Anny Hall.

Ostatnią konkurencją siedmioboju był bieg na 800 m, w którym Sułek zajęła drugie miejsce czasem 2.08,18. Reprezentantka Polski zdobyła łącznie 6672 pkt i została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

23-letnia lekkoatletka pobiła rekord Polski, który od 1985 roku należał do Małgorzaty Nowak - 6616 pkt.

Paulina Ligarska zdobyła 6093 pkt i ukończyła siedmiobój na 10. pozycji. Zawodniczce SKLA Sopot w Eugene udało się poprawić rekord życiowy w biegu na 200 m - 24,65.

Mistrzynią świata została Belgijka Nafissatou Thiam, która zgromadziła 6947 pkt. Srebro wywalczyła Holenderka Anouk Vetter - 6867. Brązowy medal zdobyła Amerykanka Anna Hall - 6755.

Thiam drugi raz w karierze została mistrzynią świata w siedmioboju. Belgijka triumfowała też w 2017 roku w Londynie. 27-latka jest również dwukrotną mistrzynią olimpijską.