Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m zdobyła złoty medal na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach świata. To kolejny krążek zdobyty przez Polaków w Birmingham.

Polacy startowali w składzie Rafał Omelko, Karol Zalewski, Patryk Adamczyk i Jakub Krzewina.

Złoto to jednak nie jedyny sukces Polaków. Z wynikiem 3.01,77 ustanowili halowy rekord świata.

Na drugiej pozycji finiszowali Amerykanie - 3.01,97, a na trzeciej Belgowie - 3.02,51, mający w zespole trzech braci Borlee.

Polska reprezentacja w Birmingham zdobyła pięć medali. W sobotę bieg na 800 m wygrał Adam Kszczot, a w niedzielę srebro zdobyli Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m) i sztafeta kobiet 400x4 m w składzie Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik. Z kolei brąz zdobył w skoku o tyczce Piotr Lisek.