Hokeiści Comarch Cracovii w swoim piątym meczu grupy F Ligi Mistrzów przegrali na wyjeździe ze szwedzkim zespołem Färjestad Karlstad 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Po tej porażce krakowski zespół ostatecznie stracił szansę na awans do fazy play-off.

Aktualni mistrzowie Szwecji byli zdecydowanym faworytem i nie mieli większych problemów z odniesieniem czwartego zwycięstwa w tych rozgrywkach, które przypieczętowało ich awans do fazy play-off. Cracovia, która miała na swoim koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki, przystąpiła do tego meczu w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji trener Rudolf Roháček nie mógł skorzystać m.in. z Vojtěcha Poláka, Matiasa Sointu i Daniela Daniela Krejčíego.

Gospodarze od początku narzucili swoje warunki i choć nie wykorzystali pierwszego okresu gry w przewadze, to objęli prowadzenie po strzale Antona Berglunda, którego znakomitym podaniem obsłużył Marcus Westfält. Pod koniec pierwszej tercji gospodarze wykorzystali kolejny błąd Cracovii i Patrik Lundh z bliska pokonał Roka Stojanoviča.

W drugiej tercji krakowianie grali uważniej w obronie. Gospodarze nie stwarzali już tylu okazji. Jedną z nich udało im się jednak wykorzystać. Daniel Viksten objechał bramkę i precyzyjnym strzałem w górny róg umieścił krążek w siatce. W 35. minucie Cracovia wreszcie wyprowadziła skuteczny kontratak. Aleš Ježek podał do Damiana Kapicy, który perfekcyjnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Ostatnią tercję goście zaczęli obiecująco, mieli dwie okazje do zdobycia kontaktowej bramki, ale potem gospodarze podkręcili tempo i zdobyli kolejne bramki. W końcówce szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Martin Kasperlik, lecz po jego strzale krążek odbił się od poprzeczki.

Cracovia występy w Lidze Mistrzów zakończy 11 października we własnej hali rewanżowym meczem z Färjestad.

Färjestad Karlstad - Comarch Cracovia 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).
Bramki: 1:0 Anton Berglund (5.), 2:0 Patrik Lundh (19.), 3:0 Daniel Viksten (24.), 3:1 Damian Kapica (35.), 4:1 August Tornberg (47.), 5:1 Remi Elie (52.).
Kary: Färjestad - 2; Cracovia - 6 minut.