Już dzisiaj wieczorem poznamy pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Ze spokojem do rewanżowego pojedynku 1/8 finału w Londynie mogą podchodzić piłkarze Bayernu, którzy w Monachium pokonali Arsenal 5:1. Trudne zadanie czeka Napoli, które po porażce 1:3 podejmie Real Madryt. Jutro natomiast przed arcytrudnym wyzwaniem staną gracze Barcelony, którzy w połowie lutego przegrali w Paryżu z PSG aż 0:4. Ciekawie zapowiada się również jutrzejszy pojedynek Borussii Dortmund z Benfiką Lizbona: w Portugalii dortmundczycy przegrali tylko 0:1.

Po lewej: zawodnicy Bayernu Monachium w czasie ligowego meczu z FC Koeln (fot. ARMANDO BABANI), po prawej: Neymar i Lionel Messi z Barcelony w trakcie ligowego pojedynku z Celtą Vigo (fot. ALEJANDRO GARCIA) /ARMANDO BABANI/ALEJANDRO GARCIA /PAP/EPA

Niektóre wyniki pierwszych meczów 1/8 finału sprawiły, że kilka drużyn może powoli myśleć o kolejnej rundzie rozgrywek. Jest wśród nich Bayern: monachijczycy w lutym pokonali u siebie Arsenal aż 5:1. Do przerwy remisowali wprawdzie 1:1, ale na początku drugiej połowy kontuzji doznał doświadczony obrońca gości Laurent Koscielny i "Kanonierzy" zaczęli szybko tracić bramki. Już po chwili gola dla Bayernu na 2:1 strzelił Robert Lewandowski, który przy kolejnym trafieniu zaliczył asystę.

Bawarczycy - mimo ogromnej przewagi z pierwszego meczu - zapewniają jednak, że nie zamierzają lekceważyć rywala. Chcą w rewanżu szybko rozstrzygnąć sprawę awansu.

Musimy być bardzo skoncentrowani i - co najważniejsze - pokazać Arsenalowi w pierwszym kwadransie meczu, że może zapomnieć o kolejnej rundzie - stwierdził kapitan Bayernu Philipp Lahm.

Więcej emocji powinno być w innym dzisiejszym spotkaniu, w którym Napoli podejmie Real Madryt. Na Santiago Bernabéu "Królewscy" wygrali 3:1, choć początkowo przegrywali 0:1.

Do 75. minuty w zespole gości grał wówczas Piotr Zieliński, a od 83. minuty występował wracający po czteromiesięcznej przerwie Arkadiusz Milik.

Na jutro zaplanowano natomiast rewanżowe spotkania Barcelony z Paris Saint-Germain Grzegorza Krychowiaka i Borussii Dortmund Łukasza Piszczka z Benfiką Lizbona.

W obu przypadkach gospodarze muszą odrabiać straty z pierwszych meczów, ale znacznie trudniejsze zadanie czeka Katalończyków, którzy 14 lutego przegrali w Paryżu aż 0:4.

Mimo ciężkiej sytuacji trener Barcelony Luis Enrique nie traci wiary w swój zespół: w dwóch ostatnich meczach ligowych jego podopieczni strzelali co najmniej pięć goli - wygrali 6:1 ze Sportingiem Gijon i 5:0 z Celtą Vigo.

To będzie trudne, ale mam niezachwianą wiarę, że możemy zagrać wielki mecz i wrócić do rywalizacji - przyznał Luis Enrique przed rewanżem.

Byłby to wielki wyczyn - również z historycznego punktu widzenia, bowiem w historii Ligi Mistrzów (czyli od sezonu 1992/93) żadna drużyna nie zdołała odrobić czterobramkowej straty z pierwszego meczu.

Dla PSG trwająca rywalizacja to ponadto okazja do zrewanżowania się Barcelonie za niepowodzenia z ostatnich lat: wiosną 2013 i 2015 roku paryżanie odpadali bowiem w ćwierćfinałach LM właśnie po porażkach z Katalończykami.

Ciekawie powinno być jutro w Dortmundzie: trzy tygodnie temu Borussia uległa na wyjeździe Benfice tylko 0:1. Co więcej, zagra teraz osłabiona brakiem kontuzjowanego Marco Reusa.

Rewanże, podobnie jak pierwsze mecze 1/8 finału, odbywają się w czterech terminach: kolejne zaplanowano na 14 i 15 marca.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się 17 marca w szwajcarskim Nyonie, a mecze tej fazy rozegrane zostaną 11/12 i 18/19 kwietnia.

Półfinały zaplanowano na 2/3 i 9/10 maja, a finał - 3 czerwca w walijskim Cardiff.