Polski Związek Piłki Nożnej zwołał na poniedziałek na godzinę 13.30 konferencję prasową, na której zaprezentowany zostanie nowy selekcjoner reprezentacji biało-czerwonych. Wydarzenie odbędzie się na warszawskim PGE Narodowym.

"Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza przedstawicieli mediów na prezentację nowego selekcjonera reprezentacji Polski, która odbędzie się w poniedziałek, 31 stycznia o godzinie 13:30 na PGE Narodowym" - napisano na portalu "Łączy nas piłka".

Biało-czerwoni nie mają trenera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro.

Kto będzie nowym selekcjonerem?

W ostatnim czasie najwięcej mówiło się o tym, że nowym selekcjonerem polskiej kadry będzie Andrij Szewczenko. Wszystko wskazuje, że tak się jednak nie stanie. Chodzi o kłopoty przy rozwiązaniu formalności dotyczących współpracy z ukraińskiego trenera z włoską Genoą.

W grze cały czas jest Adam Nawałka. W kuluarach pojawia się także nazwisko Jana Urbana.

Walka o awans na mundial

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata.

Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.