Jak donosi brytyjski "The Telegraph", Robert Lewandowski chciałby zagrać w Premier League. Wciąż nie ma zgody między Borussią Dortmund a Bayernem Monachium, dotyczącej zapowiadanego od dawna w mediach transferu Polaka do tego klubu. "Gra w Anglii byłaby świetnym doświadczeniem" - stwierdził natomiast Lewandowski.

Angielska gazeta przypomina, że po świetnym sezonie, w którym Lewandowski strzelił 10 bramek w Lidze Mistrzów, w kolejce do polskiego napastnika ustawiły się m.in Bayern, ale też Manchester United, Manchester City czy Chelsea Londyn. Wszystkie zespoły marzyły o jego podpisie pod kontraktem, ale obecna umowa z drużyną z Dortmundu wygasa dopiero z końcem tych rozgrywek.

Sam Lewandowski w rozmowie z "The Telegraph" wskazuje, że kwestia jego transferu wciąż nie jest rozwiązana, a on sam chciałby pewien etap kariery spędzić na Wyspach.

Będę mógł podpisać nowy kontrakt w styczniu, ale nigdy jeszcze nie potwierdziłem, że przejdę do Bayernu. To było nieporozumienie. Potwierdzam natomiast, że rozmawiałem w ubiegłym roku z sir Alexem Fergusonem, ale nie poruszyliśmy tematu transferu - mówi Lewandowski. Gra w Premier League byłaby świetnym doświadczeniem - dodaje.

(MRod)