Stefan Antkowiak, Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Zdzisław Kręcina i Edward Potok - wśród nich jest nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kto wygra? Dowiemy się w piątek na walnym zgromadzeniu PZPN w Warszawie. Wy już teraz możecie dowiedzieć się, jacy są naprawdę. Kto - Waszym zdaniem - powinien rządzić polską piłką?

Zdzisław Kręcina
Decyzja o kandydowaniu Zdzisława Kręciny na stanowisko prezesa PZPN była jedną z największych niespodzianek wyborczej rywalizacji. Były sekretarz generalny związku wciąż jest popularny w swoim środowisku, ale szanse na zwycięstwo ma niewielkie. Kręcina tłumaczy, że jako nowy prezes PZPN chciałby wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte m.in. w komisjach UEFA, a także w krajowym związku.
Kwestionariusz osobowy kandydata - sprawdź, jakim samochodem jeździ i ile ma oszczędności
Zdzisław Kręcina w ogniu pytań RMF FM
Edward Potok
Kandydujący na prezesa PZPN Edward Potok w swoich przedwyborczych wystąpieniach podkreśla, że pod względem merytorycznym jest bardzo dobrze przygotowany do sprawowania funkcji szefa polskiej piłki. "Przeszedłem wszystkie szczeble - od trenerki, do zarządzania. Dzięki temu wiem, jak piłka nożna powinna funkcjonować" - uważa Potok.
Kwestionariusz osobowy kandydata - sprawdź, jakiego piłkarza ceni i jakiemu klubowi kibicuje
Edward Potok w ogniu pytań RMF FM
Roman Kosecki
Na fotel prezesa PZPN 46-letni Roman Kosecki chce wskoczyć z sejmowej ławy. Ale oprócz poselskiego mandatu może pochwalić się także ciekawą sportową wizytówką. Do reprezentacji Polski trafił z drugoligowej Gwardii Warszawa, gole strzelił nawet Barcelonie, zagrał w półfinale Ligi Mistrzów.
Kwestionariusz osobowy kandydata - sprawdź, ile metrów kwadratowych ma dom Romana Koseckiego
Roman Kosecki w ogniu pytań RMF FM
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek, jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii, po raz kolejny ubiega się o fotel prezesa PZPN. W 2008 roku przegrał z Grzegorzem Latą. Teraz znów jest faworytem kibiców i mediów, ale wyboru dokonają delegaci na zjazd. Kwestionariusz osobowy kandydata - sprawdź, jakie kobiety podobają się Zbigniewowi Bońkowi
Zbigniew Boniek w ogniu pytań RMF FM
Stefan Antkowiak
Stefan Antkowiak od 13 lat jest w strukturach PZPN-u. Zwykle pozostawał jednak w cieniu innych działaczy. Choć był już wiceprezesem, to dopiero teraz zamierza sięgnąć po całą pulę i zostać następcą Grzegorza Laty.
Kwestionariusz osobowy kandydata - sprawdź, ile Stefan Antkowiak chciałby zarabiać jako prezes PZPN
Stefan Antkowiak w ogniu pytań RMF FM