​Triumfator dwóch ostatnich edycji Turnieju Czterech Skoczni i drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2016/17 Kamil Stoch został najlepszym sportowcem Polski 2017 roku w 83. plebiscycie "Przeglądu Sportowego", organizowanego wspólnie z telewizją Polsat.

Drugie miejsce - podobnie jak w poprzedniej edycji - zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji i zawodnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski. Ostatnie miejsce na podium należało do mistrzyni świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk.

Tuż za nią znalazł się triumfator wielkoszlemowego Wimbledonu w grze podwójnej tenisista Łukasz Kubot, który wraz ze swoim partnerem Brazylijczykiem Marcelo Melo zajmują też pierwsze miejsce w światowym rankingu debli. Czołową piątkę uzupełnił mistrz globu w rzucie młotem Paweł Fajdek.

Kolejne miejsca w "10" zajęli żużlowiec Patryk Dudek, lekkoatleci Adam Kszczot i Piotr Lisek, skoczek narciarski Piotr Żyła i kolarz Michał Kwiatkowski.

Dodatkowe wyróżnienia

Kolegium redakcyjne "Przeglądu Sportowego" przyznało też dodatkowe wyróżnienia. Drużyną Roku zostali skoczkowie narciarscy Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch, którzy w lutym wywalczyli tytuł mistrzów świata. Trenerem Roku wybrano zaś ich szkoleniowca Austriaka Stefana Horngachera.

Superczempionem uhonorowano najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca Tomasza Golloba. W 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata, a w drużynie wywalczył sześć tytułów. Łącznie ma w dorobku 17 medali MŚ. 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym została niewidoma Joanna Mazur, która wraz ze swoim przewodnikiem wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Londynie w biegu na 1500 m.

Imprezą Roku wybrano igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games, które w ubiegłym roku odbyły się we Wrocławiu. W kategorii "Serce Dla Sportu" doceniono pracę Fundacji Ludzki Gest piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego.