Brazylijski piłkarz Realu Madryt Kaka jest pierwszym sportowcem na świecie, który przekroczył magiczną liczbę 10 milionów fanów śledzących jego wpisy na Twitterze. Do tej pory ponad 10 mln "ćwierknięć" miały wyłącznie gwiazdy muzyki.

Dziękuuuję wam wszystkim bardzo - napisał, oczywiście na Twitterze, 30-letni Brazylijczyk po tym, jak 10 012 862. osoba skomentowała jego wpis.

Kaka, zdobywca Złotej Piłki w 2007 roku, to przykładny "chrześcijanin, mąż i ojciec kochający piłkę nożną", jak sam napisał o sobie na stronie. Nienaganne życie i czarujący uśmiech sprawiają, iż jest ikoną nowoczesnego piłkarza-celebryty.

Do gwiazd muzyki im daleko

Najlepszy wynik poza Kaką uzyskał jak na razie jego klubowy kolega Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który ma ponad 9 milionów wpisów.

Piłkarzom daleko jednak do takich gwiazd show biznesu jak Lady Gaga czy Justin Bieber. Ich "ćwierknięcia" śledzi ponad 20 milionów fanów.

Najbardziej popularni futboliści świata "biją" jednak na głowę gwiazdy koszykarskiej ligi NBA. Były zawodnik LA Lakers Shaquille O'Neal, który zakończył już karierę, ma 5,5 miliona fanów śledzących jego wpisy, a obecny lider Miami Heat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników ligi LeBron James - 4,3 miliona.