65. Tour de Pologne przeszedł do historii. Klasyfikację generalną wyścigu wygrał Niemiec Jens Voigt z grupy CSC Saxo Bank. Ostatni etap tegorocznego TdP, którego meta znajdowała się na krakowskich Błoniach, wygrał po finiszu z peletonu Robert Foerster z grupy Gerolsteiner. Najlepszy z Polaków Marek Rutkiewicz zakończył cały wyścig na wysokim, dziesiątym miejscu.

65. Tour de Pologne rozgrywany był w arcytrudnych warunkach. Od początku wyścigu kolarzom towarzyszył deszcz i na dodatek było bardzo zimno. Z tego powodu organizatorzy postanowili skrócić większość etapów.

Skrócony został też ostatni etap. Jego start przesunięto z Rabki Zdroju do Wadowic. Stamtąd kolarze pojechali do Krakowa, gdzie trzy razy okrążyli Błonia. Posłuchaj relacji Wojciecha Słonia z redakcji sportowej RMF FM:

Podczas tegorocznego Tour de Pologne, całkiem dobrze spisali się polscy kolarze. Jestem zadowolony z moich zawodników, byli bardzo aktywni na trasie. To chyba była najbardziej aktywna drużyna podczas tego wyścigu. Na każdym z etapów uciekaliśmy, wygrywaliśmy, górskie, lotne premie - powiedział reporterowi RMF FM Piotr Wadecki, trener polskiej reprezentacji:

Ostatnim akordem 65. Tour de Pologne była ceremonia zakończenia wyścigu w podziemnych salach kopalni soli w Wieliczce. Podczas uroczystości oficjalnie ogłoszono wyniki a zwycięzca Jens Voigt odebrał nagrodę honorową - Puchar Prezydenta RP dla najlepszego kolarza wyścigu i nagrodę rzeczową - samochód osobowy Fiat 500.