Lindsey Vonn nie wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu alpejskiego Pucharu Świata. O pierwsze punkty narciarki będą walczyć w sobotę w Soelden. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli po raz pierwszy wystąpi dopiero w zawodach rozgrywanych w USA

Czuję się świetnie fizycznie, ale w Soelden jeszcze nie wystąpię. Skupiam się na przygotowaniach do zawodów w Beaver Creek pod koniec listopada - poinformowała 29-letnia Vonn. W lutym podczas mistrzostw świata w Schladming w wyniku upadku doznała zerwania więzadeł prostych i krzyżowych w prawej nodze. Zaraz po tym przeszła dwie skomplikowane operacje, po których rozpoczęła intensywną rehabilitację.

Na początku października Vonn zapowiedziała, że pojawi się na austriackim lodowcu, choć zaznaczyła, że tylko wówczas, gdy będzie "gotowa w stu procentach". Teraz zmieniła zdanie i po raz pierwszy zaprezentuje się na stoku przed rodzimą publicznością w Beaver Creek, gdzie rozegrane zostaną konkurencje szybkościowe. W Soelden alpejki będą rywalizować w slalomie gigancie.

29-letnia Vonn, od niedawna narzeczona amerykańskiego golfisty Tigera Woodsa, ma w dorobku cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ w latach 2008-10 i 2012, a w 2011 była druga. Odniosła 59 pucharowych zwycięstw, w tym 29 w zjeździe, 20 w supergigancie, pięć w superkombinacji, trzy w slalomie gigancie i dwa w slalomie.