Słoweniec Primoz Roglic z drużyny Jumbo-Visma wygrał 106. edycję wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), a trzecie - Portugalczyk Joao Almeida (UAE Team Emirates).

Wyścig zakończył się sprinterskim etapem ze startem i metą w Rzymie. Najszybciej na Via dei Fori Imperiali finiszował słynny Brytyjczyk Mark Cavendish (Astana). Odniósł 162. zwycięstwo w zawodowej karierze, ale pierwsze w tym roku.

Cavendish wyprzedził wyraźnie kolejnych kolarzy - Luksemburczyka Alexa Kirscha (Trek-Segafredo) i Włocha Filippo Fiorellego (Green Project-Bardiani).

Roglic, który przyjechał na metę w peletonie, jest pierwszym Słoweńcem na liście zwycięzców Giro d'Italia. W 2019 roku ukończył wyścig na trzecim miejscu, przegrywając z Ekwadorczykiem Richardem Carapazem i Włochem Vincenzo Nibalim.