Zespół Red Dragons Pniewy wywalczył po raz pierwszy w historii Puchar Polski w futsalu. W rewanżowym meczu finałowym pniewianie pokonali w Gliwicach Piasta rzutami karnymi 4-2. Mecz skończył się – tak jak pierwszy w Pniewach - remisem 3:3 (1:1), dogrywka nie przyniosła goli.

Spotkanie było niezwykle zacięte i emocjonujące. Trzy minuty przed końcem drugiej połowy, przy stanie 2:2, goście objęli prowadzenie grając w dwuminutowym osłabieniu po czerwonej kartce.

Portugalski szkoleniowiec gliwiczan Orlando Duarte szybko wycofał bramkarza i jego zespół wyrównał, doprowadzając do dogrywki (2x5minut).

Przez cały ten dodatkowy czas Piast grał z lotnym bramkarzem. Gospodarze byli blisko zdobycia gola, raz rywali uratowała poprzeczka.

Wobec braku rozstrzygnięcia konieczna była seria rzutów karnych, w której gospodarze nie wykorzystali dwóch strzałów, a przeciwnicy byli bezbłędni.

Rywalizacja o krajowy puchar toczyła się po raz 21. Cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła i bielski Rekord, dwa triumfy ma w dorobku Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola, Red Devils Chojnice i Constract Lubawa.