Amatorów powietrznych ewolucji i akrobacji na nartach i deskach snowboardowych zapraszamy do Zakopanego na Snow Festival - największą imprezę freestylową w Polsce. Z tej okazji na wybiegu Wielkiej Krokwi powstała dodatkowa skocznia.

Po raz pierwszy polscy zawodnicy – jak podkreśla Katarzyna Gałuszka, organizatorka imprezy - będą mogli skakać na tak dużym obiekcie. Pracowaliśmy tu przez cały tydzień. Sypaliśmy śnieg specjalnymi armatkami. Udało się zbudować imponującą budowlę.

Rozmiary skoczni robią wrażenie, także na zawodnikach. Część z nich zastanawiało się nawet, czy brać udział w imprezie, bo loty są bardzo wysokie i długie. Jednak większość zdecydowała się, bo taka skocznia stwarza nowe możliwości. To wszystko zależy od umiejętności. Wczoraj widziałem „720” - mówi jeden z uczestników. A to już jest coś.

Dla niewtajemniczonych dodajmy, że „720” to 2 pełne obroty wokół własnej osi. Zawodnicy, których tu dziś zobaczymy będą kręcić także „900”, czyli dwa i pół obrotu. Będą też salta śruby i efektowne upadki. Z pewnością zdarzać się także będą efektowne upadki.

13:50