Fatalnie wyglądający upadek zaliczyła podczas konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal Emely Torazza. Reprezentantka Szwajcarii runęła na zeskok klatką piersiową. Trafiła do szpitala.

Słowenka Ursa Bogataj wygrała ostatni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Bogataj już wcześniej była pewna zwycięstwa w klasyfikacji końcowej sezonu. Nicole Koderla zajęła 15. miejsce.

Fatalnie wyglądający upadek zaliczyła Emely Torazza. Reprezentantka Szwajcarii zaraz po wyjściu z progu straciła równowagę, "przekręciło" ją i upadła klatką piersiową na zeskok. Zawodniczka na szczęście nie straciła przytomności - na brzuchu zjechała na dół.

Wokół niej pojawili się natychmiast lekarze. Torazza niestety nie była w stanie opuścić skoczni o własnych siłach - musiała zostać zabrana na noszach. Trafiła do szpitala.

W klasyfikacji generalnej pań triumfowała Bogataj (460 pkt.) przed drugą ze Słowenek Niką Kriznar (240 pkt) oraz Francuzką Josephine Pagnier (209 pkt). Na 28. pozycji sklasyfikowana została Nicole Konderla (45 pkt), z kolei 49. miejsce zajęła Kinga Rajda (8 pkt). Punkty zdobyło 60 zawodniczek.

Letni Puchar Narodów kobiet wygrały Słowenki (1402 pkt), które wyprzedziły Niemki (829 pkt) i Austriaczki (762 pkt). Polki z dorobkiem 53 punktów zajęły trzynaste miejsce w gronie szesnastu sklasyfikowanych reprezentacji narodowych.