Zagłębie Lubin i Korona Kielca zagrają w pierwszej lidze. Trybunał Arbitrażowy przy Polskim Komitecie Olimpijskim podtrzymał karę degradacji dla klubów. W piątek ruszają w końcu rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, która będzie liczyć 16 drużyn. Zaczną się od trzeciej kolejki.

Prezes Korony Kielce wyszedł z posiedzenia Trybunału ze spuszczoną głową, ale starał się być optymistą. Korona oczywiście istnieje, i będzie grała, tyle że w pierwszej lidze - powiedział reporterowi RMF FM Adam Żak. Zapewnił też, że klub podporządkuje się decyzji Trybunału, choć liczył na inny werdykt. My nigdy nie negowaliśmy tego, że korupcja istniała, jednak to wszystko co właściciel klubu zrobił dla walki z korupcją, powinno znaleźć uznanie - mówił:

KGHM Zagłębie i Korona, to kluby zdegradowane przez Polski Związek Piłki Nożnej z ekstraklasy za udział w tzw. aferze korupcyjnej. Wcześniej Trybunał z powodu przedawnienia czynów uchylił karę degradacji nałożoną przez PZPN na Widzew Łódź.

Zresztą, zastanawiające w decyzji Trybunału jest to, że czyny korupcyjne Widzewa Łódź się przedawniły a Korony i Zagłębia nie. Sprawy, które stanowiły przedmiot rozpoznania, nie zostały przedawnione - wyjaśnia Piotr Kardas z Trybunału Arbitrażowego:

I dodaje, że różnice co do rozstrzygnięć przyjmowanych przez poszczególne składy Trybunału arbitrażowego, mogą mieć źródło w wyjątkowo skomplikowanym i nieuporządkowanym stanie regulacji wewnętrznych PZPN: