Napastnik Pogoni Szczecin Marcin Robak został dodatkowo powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. Spotkanie odbędzie się we wtorek w Serravalle. Robak może w nim zastąpić Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski snajper po meczu z Czarnogórą narzeka na uraz.

Do tej pory 30-letni Robak, jeszcze jako zawodnik Widzewa Łódź, zagrał cztery razy w drużynie narodowej, ale nigdy w konfrontacji o punkty MŚ lub ME. W koszulce z orzełkiem zdobył jedną bramkę.

Obecny sezon rozpoczął w Piaście Gliwice, strzelając m.in. efektownego gola przewrotką z azerskim Karabachem Agdam w kwalifikacjach Ligi Europejskiej. W połowie sierpnia przeniósł się do Pogoni.

Wcześniej, jeszcze przed meczem z Czarnogórą (1:1) w Warszawie, dodatkową nominację do kadry otrzymał napastnik Wisły Kraków Paweł Brożek. Na boisku jednak się nie pojawił. Powołanie Robaka wynika również z problemów zdrowotnych Roberta Lewandowskiego, który był poobijany po spotkaniu z ekipą z Bałkanów.

Dwaj obrońcy nie zagrają z San Marino

Biało-czerwoni przebywają obecnie w ośrodku Sielanka nad Pilicą koło Warki na Mazowszu, gdzie przygotowują się do potyczki z San Marino. Ze względu na kontuzję odniesioną w spotkaniu z Czarnogórą zespół opuścił Jakub Wawrzyniak. Z powodu żółtych kartek w Serravalle nie wystąpi natomiast inny obrońca Kamil Glik.

W tabeli eliminacyjnej grupy H Polacy, z dorobkiem 10 punktów w siedmiu występach, zajmują czwarte miejsce. Prowadzi Anglia, przed reprezentacją Czarnogóry - po 15 pkt, ale ta druga rozegrała już osiem meczów. Trzecia jest Ukraina - 14 pkt w siedmiu. San Marino do tej pory przegrało wszystkie spotkania i nie strzeliło bramki.

(MRod)